Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : епидемиолошки мерки

Коронавирус Свет ТОП ВЕСТИ

Речиси половина Австралија е во „локдаун“

M T
Во Австралија на сила се построги епидемиолошки мерки за сузбивање на ширењето на делта-варијантата на коронавирусот, а вкупно седум градови се „под клуч“. Денес е...