Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : епидемија

Коронавирус Македонија

Денеска се регистрирани 54 нови случаи на Ковид 19 – Едно починато лице

M T
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.087 тестирања, а регистрирани се 54 нови случаи...
Коронавирус Centar Свет

Словенија прогласи епидемија

CENTAR MKD
Словенечката влада вечерва официјално прогласи епидемија на коронавирус. Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, претходно на Твитер објави дека епидемијата ќе биде прогласена за територија на...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Регионот повторно руши рекорди: Хрватска е пред колапс, нови проблеми за Италија

CENTAR MKD
Зголемување за бројот на лица заразени со коронавирус и денес се евидентираат во земјите од регионот и светот. Хрватска за прв пат регистрираше повеќе од...