10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » електричен скутер
СВЕТ

Осло ќе забрани електрични скутери ноќе поради големата опасност од несреќи

M T
Жителите на Осло повеќе нема да можат да изнајмуваат електричен скутер ноќе од 23 до 5 часот наутро поради големиот процент на несреќи поврзани со...