10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » експерименти
СВЕТ

„Животните не смеат да страдаат“, Европа разговара за забрана на животните во научни истражувања

M T
Европскиот парламент разговара за алтернативни научни методи кои не би користеле животни при истражувањата. Решенија постојат и промените мора да се забрзаат бидејќи живите суштества...