27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : експеримент

Коронавирус Свет

Путин за самоизолацијата – ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

M T
Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица кои беа заразени со коронавирус, како тест....
Коронавирус Centar Мозаик Здравје Во тренд...

Интересен експеримент од Канада: Колку не штитат обичните хируршки маски?

M T
Истражувачите од канадскиот универзитет Ватерло изведоа експерименти користејќи кукла за да симулираат лице кое седи и дише во голема просторија. Истражувањата покажаа дека со текот...