Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » двособен стан
СветМозаик

Јапонската принцеза која поради љубов се откажа од титулата ќе живее во еднособен стан

M T
Принцезата Мако, внука на јапонскиот император, се откажа од царскиот статус и од обештетувањето во иснос од 1,2 милиони евра кога се омажи за 30-годишниот...