22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » две дози вакцина
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Две дози вакцина во Македонија примиле над 280.000 граѓани

M T
На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 463.048 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 6.608 граѓани, а вчера...