Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » државни болници
КоронавирусСвет

Грција им нареди на приватните лекари да работат во државните болници поради порастот на заразени со коронавирус

M T
Грција денеска им нареди на лекарите од приватниот сектор во пет региони на северот од земјата да му помогнат на нејзиниот здравствен систем бидејќи се...