29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дрон
СВЕТ

САД тврдат дека со дрон го убиле организаторот на нападите на аеродеромот во Кабул

M T
Американската војска соопшти дека во текот на ноќта извршила напад со дрон против организаторот на авганистаничкото крило на Исламска држава, Хорасан. „Нападот со беспилотно летало...
Uncategorized

Азербејџан собори ерменски дрон

CENTAR MKD
Азербејџан собори ерменско беспилотно летало (АВ), објави Министерството за одбрана на земјата рано утрово, пренесува „Анадолија“. Беспилотното летало било соборено во неделата вечерта додека вршело...