11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дози
КоронавирусМакедонија

МЗ: Вкупно се аплицирани 1.624.729 дози вакцини, а ревакцинирани 46% од полнолетните граѓани во државата

M T
Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 3.838 дози вакцини, од кои 758 се аплицирани како прва доза, 787 се ревакцинирани, а 2.293 граѓани...