15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : домови

Свет

Објавен мачен извештај за малтретирање деца во домовите во Лондон

M T
Британски социјални работници „изложиле ранливи деца“ на сексуални престапници кои се инфилтрирале во домови за деца и во згрижувачки семејства со „катастрофални, доживотни последици врз...
Свет

Полицијата влегува во домовите на оние кои го критикуваат Лукашенко, реагираат организациите за човекови права

M T
Белоруската полиција изврши претрес во домовите на активисти за човекови права и адвокати по најновите напади на критичарите врз претседателот Александар Лукашенко, соопштија две организации...