30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дојави
Свет

Нови дојави за бомби во училиштата низ Белград, но и во градинките

M T
Нови дојави за бомби почнаа да пристигнуваат во раните утрински часови, а мета биле неколку основни и средни училишта, како и една градинка, пишуваат српските...
Свет

Дојави за бомби во повеќе од 100 училишта низ Србија, наставата ќе се одржува онлајн

M T
Пријави за бомби во повеќе од 100 училишта низ Србија, наставата ќе се одржува онлајн, пишуваат српските медиуми. Училиштата ќе ги информираат учениците и нивните...
Свет

Дојави за бомби во 97 белградски училишта, специјалци вршат увид во просториите

M T
Утрово, многу белградски училишта добиле извештаи за поставени бомби, јавуваат српските медиуми. Според написите, известени биле надлежните служби и било потребно да се изврши претрес...