15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дневни статистики
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

428 новозаразени и 10 починати од ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
428 новозаразени и 10 починати од ковид 19 во Македонија во изминатото деноноќие. Од почетокот на пандемијата во Македонија се регистрирани вкупно 23628 заразени лица,...