17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дневна
Uncategorized

Дневна статистика: 1093 новозаразени, 28 починати од коронавирус за еден ден во Македонија

CENTAR MKD
Во последните 24 часа се регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19, од направени 3084 тестирања. Според официјалните податоци на Министерството за здравство, денеска починале...