16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дневна статистика
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Корона дневна статистика: Нови шест починати и 43 случаи на коронавирус

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.007 тестирања, а регистрирани се 43 нови случаи...
Коронавирус ТОП ВЕСТИ

Високи бројки на новозаразени и починати – Нови 722 случаи на корона, починаа 9 лица

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.701 тестирања, а регистрирани се 722 нови случаи...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Тешка сабота: 24 починати од кои три лица на возраст меѓу 34 и 41 година и нови 984 случаи на овид од 2995 тестирања

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2995 тестирања, а регистрирани се 984 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-398, Куманово-47, Дебар-11,...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Тежок петок: 28 починати од кои најмладиот имаше 39 години и 1093 новозаразени

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-431, Куманово-57, Дебар-14,...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Починаа 39 лица од коронавирус – Најмладиот имаше 40 години

CENTAR MKD
Од ковид 19 во Македонија во изминатото деноноќие починале 39 лица. Најмногу од починатите се од Скопје и тоа на возраст од 54г.,54г., 70г.,79г., 80г.,...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Црн биланс:24 починати, најмладиот имаше 40 години, 1112 новозаразени од 2553 тестови

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, Куманово-69, Дебар-10,...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Официјално: Срушен рекорд – 1321 новозаразени и 26 починати

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3836 тестирања, а регистрирани се 1321 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-583, Куманово-100, Дебар-12,...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Нов црн рекорд: 1285 новозаразени и 14 починати, најмладиот имал 21 година

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3404 тестирања, а регистрирани се 1285 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-522, Куманово-43, Дебар-3,...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нов црн рекорд во Македонија – 1275 новозаразени, 13 починати – најмладиот имаше 31 година

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3331 тестирања, а регистрирани се 1275 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-519, Куманово-70,  Штип-36,...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Црни бројки: Нови 21 починати и 565 новозаразени од 1325 тестови, што е 42 отсто од тестираните

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1325 тестирања, а регистрирани се 565 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-230, Куманово-35, Штип-13,...
Коронавирус Centar

Нов црн рекорд: Рекордни 1085 новозаразени од ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
Нови 1085 нови случаи на коронавирус се регистрирани во изминатите 24 часа, дознава Centar.mk Засега нема информации за тоа дали има починати. Повеќе детали се...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нов црн ден во Македонија: 862 новозаразени, 14 починати – најмладиот имал 35 години

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-390, Куманово-22, Штип-28,...
Uncategorized

28 отсто од тестираните биле заразени, покажува најновата дневна статистика за Ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
Врз основа на направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи на ковид-19 односно 28 отсто од тестираните се покажале како позитивни на опасниот...
Коронавирус Centar Македонија

Галопирачки раст на новозаразени во Аеродром, забрзан раст и во Карпош – Каква е состојбата со коронавирусот во скопските општини?

CENTAR MKD
Активни случаи на ковид 19 по општини Скопје денеска, според последните статистики на Министерството за здравство. • Чаир – 169• Гази Баба – 460• Аеродром...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Скопје на врвот според број на заразени, во Битола короната забрзано се шири – Еве во кои градови е најкритично

CENTAR MKD
Според завршените епидемиолошки анализи во моментов на вкупни и активни случаи на коронавирус по градови е следна: •Скопје 11941, активни 3551• Куманово 2161, активни 337•...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

CENTAR MKD
Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу...
Коронавирус Македонија

Клиниките забрзано се полнат: Двајца пациенти се на респиратор во градска, 90 на кислородна поддршка само на Инфективна

CENTAR MKD
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 18 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 128 пациенти. На кислородна поддршка се 90 пациенти, нема пациенти на...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Високи бројки: 518 новозаразени и 9 починати од ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-261, Куманово-13, Штип-19,...
Коронавирус Свет

Босна и Херцеговина руши рекорди: Над 1100 заразени од ковид 19 за 24 часа, починаа 13 лица

CENTAR MKD
Во изминатите 24 часа во Босна и Херцеговина беа заразени 1.169 лица, додека 13 граѓани починаа. Во последните 24 часа, 732 нови случаи на коронавирус...
Коронавирус Centar Свет

Во Словенија 1.656 нови случаи на коронавирус – се затвораат рестораните, хотелите, трговските центри

CENTAR MKD
Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 1.656 нови случаи на коронавирус, нешто помалку од претходниот ден. Бројот на хоспитализирани лица и бројот на...