21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дневен извештај
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Најнова вест: 5 починати и 88 новозаразени од коронавирус

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-45, Куманово-4, Штип-1,...