Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : диви елени

Коронавирус Свет Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Од луѓето Ковид-19 премина на животните, 40 проценти од дивите елени во САД добиле коронавирус

M T
Научниците открија дека ковид-19 од луѓето преминал на диви елени во некои делови на Соединетите Американски Држави. Имено, тие открија антитела за САРС-КоВ-2 во 40...