10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » деветмесечно бебе
СВЕТ

Десет лица загинаа, меѓу нив деветмесечно бебе и осум девојчиња, во верижен судир во Алабама

M T
Десет лица, вклучувајќи девет девојчиња и еден помлад маж, загинаа во верижен судир во кој учествуваа 18 автомобили на автопатот во Алабама за време на...