Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дестабилизација
Свет

Ескобар: Секој чекор за дестабилизација на БиХ би бил катастрофален

M T
Ентитетот на Република Српска во Босна и Херцеговина, а особено Милорад Додик, не сака независност, туку заштита на корупцијата, според Габриел Ескобар, специјален претставник на...
Свет

Западните земји во ОН: Целта на Белорусија е дестабилизација на соседните земји

M T
Естонија, Франција, Ирска, Норвешка, САД и Велика Британија го покренаа прашањето за мигрантската криза за време на состанокот зад затворени врати на 15-члениот Совет за...