30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » демонстрации
Свет

Нереди на Лезбос, петмина уапсени по демонстрациите против новиот мигрантски камп

M T
Грчката полиција приведе најмалку пет лица по насилството за време на демонстрациите против планот за изградба на нов мигрантски камп на Лезбос, соопштија денеска властите....
Свет

Канадската влада повика на прекин на хаотичните демонстрации

M T
Во главниот град на Канада, Отава, протестите се уште траат, а федералната влада во понеделник повика на прекин на хаосот во градот. – Овие блокади...
Свет

ВИДЕО: Полицијата во Белград се повлекува, демонстрантите влегуваат во собранието

CENTAR MKD
Втор ден од протестите во Белград кои се случуваат поради најавата од српскиот претседател Александар Вучиќ за воведување на полициски час. https://www.facebook.com/AJBalkans/videos/565764414116993/?t=11  ...
Свет

Видео кое ја потресе Србија и регионот: „Тато, ова е за тебе“

CENTAR MKD
Откако српскиот претседател Александар Вучиќ најави повторно воведување на полициски час во земјата поради влошувањето на ситуацијата со коронавирусот, голем број на граѓани се собраа...
Свет Во тренд...

ВО ЖИВО: Чад од српскиот парламент, инциденти низ Белград и Нови Сад – Хаос низ Србија, се бара преодна Влада

CENTAR MKD
Масовни демонстрации, хаос низ Белград и Нови Сад. Илјадници граѓани се на улиците. Се скандира “Вучичу п****у”. Полицијата доцна вечерва околу 20 часот употреби и...
Свет Во тренд...

(Видео) Свештеник во Белград ги нападна полицајците за да спаси демонстрант

CENTAR MKD
На социјалните мрежи кружи видео од православен свештеник кој учествувал на вчерашните протести во Белград. На краткото видео се гледа како монахот се обидува да...