16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » декан
СВЕТ

Декан на медицински факултет сменет по неговите антиваксерски изјави

M T
Крешимир Павелиќ, декан на Медицинскиот факултет во Пула, е сменет од функцијата, откако неговиот најнов антиваксерски настап беше остро критикуван во јавноста. Павелиќ вчера беше...