14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » далмација
Свет

Невреме во Далмација, на островот Вир паѓаше град со големина на орев

M T
Далмација вчера ја зафати невреме, а на островот Вир падна град, јавуваат хрватските медиуми. Парчињата мраз биле со големина на ореви, а оставиле траги и...