10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Д витамин
КОРОНАВИРУСТЕМА

Имунологот Каменов: Луѓето кои имаа коронавирус и го конзумираа овој витамин, стануваа на нозе третиот ден

CENTAR MKD
Имунологот Борислав Каменов за N1 изјави дека витаминот Д е најважен за заштита на организмот од коронавируси, како и од други сезонски вируси. Каменов посочи...