14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чувари
Свет

Вооружени чувари во Венеција го контролираат приливот на туристи

M T
Вооружени чувари во Венеција го контролираат приливот на туристи, пренесуваат медиумите во регионот. Како што е наведено, иако стражарите не се обврзани да носат оружје,...
Свет

(Видео) Снимка која ја згрози Италија: Затворски чувари дивјачки тепаат затвореници

M T
Снимки од италијански затворски чувари кои жестоко тепаат затвореници со палки и тупаници по минатогодишните протести во врска со пандемијата на коронавирус, ја шокираа Италија...