11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чуден случај
КоронавирусCentar

Студија на чуден случај: Жена била позитивна на коронавирус најмалку 335 дена

M T
Се дозна дека лицето имало коронавирус најмалку 335 дена, што е досега најдолгиот документиран случај на инфекција со КОВИД-19 досега, според една нова студија. Пациентот,...