17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » човечки остатоци
Свет

Човечки остатоци пронајдени кај рудник за јаглен на Нов Зеланд, 11 години по несреќата

M T
Остатоците од некои од рударите кои загинаа во рудникот за јаглен во реката Пајк на Нов Зеланд се пронајдени повеќе од една деценија по серијата...