16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чиле
СВЕТТОП ВЕСТИ

Силен земјотрес го погоди Чиле

M T
Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди чилеанскиот регион Кокимбо, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина...
СВЕТТОП ВЕСТИ

Земјотрес со јачина од 5,7 степени го погоди Чиле

M T
Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле, но засега нема информации за поголема материјална штета или повредени. Земјотресот во средата...
СВЕТ

Голем пожар во близина на Чиле, огнената стихија срамни околу 100 куќи

M T
Неконтролиран пожар што избувна во бегалскиот камп Лагуна Верде уништи околу 100 куќи, а најмалку 300 луѓе од оваа населба останаа без покрив над главата,...