Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чиле
Свет

Голем пожар во близина на Чиле, огнената стихија срамни околу 100 куќи

M T
Неконтролиран пожар што избувна во бегалскиот камп Лагуна Верде уништи околу 100 куќи, а најмалку 300 луѓе од оваа населба останаа без покрив над главата,...