Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » четврти бран
Коронавирус Свет Во тренд...

Четвртиот бран е веќе тука, од одмор одете директно во изолација, порачуваат експертите во Словенија

M T
Шефот на словенечкиот Институт за јавно здравје, Милан Крек, вчера, на прес-конференција предупреди дека новите варијанти на вирусот се раширени во целиот свет и дека...
Коронавирус Свет

Веран: На Франција ѝ се заканува четврти бран на пандемијата на Ковид-19

M T
Францускиот министер за здравство, Оливие Веран, апелираше до што поголем број Французи да примат вакцина против коронавирус и предупреди дека земјата може да се соочи...
Коронавирус Во тренд...

Маркотиќ: Опасноста не е помината, на есен можен е четврти бран на коронавирусот

M T
Може да очекуваме четврти бран на коронавирусот на есен. Делта сојот се шири многу побрзо од алфа сојот. За очекување е дека тој може да...