25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бункер
Војна во УкраинаСВЕТИЗБОР

Шефот на украинската безбедност со порака до Медведев „Да најде бункер во кој ќе се скрие“

M T
Олексиј Данилов, секретарот на Советот за национална безбедност и одбрана на Украина, одговорил на заканите од заменикот и сојузник на Путин, Дмитриј Медведев, пренесуваат агенциите....