Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Бујар Османи

Македонија

Османи го повика Уставниот суд да го продолжи рокот за регистрација на лицата во изолација

CENTAR MKD
Мора да гарантираме безбедни избори и право за глас за секој граѓанин, рече портпаролот на кампањата на ДУИ, Бујар Османи, и го повика Уставниот суд...