Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бродови

Tag : бродови

Свет Во тренд...

Кинеските бродови не ја напуштаат спорната територија, Јапонија протестира

CENTAR MKD
Официјален Токио испрати протест до Пекинг во врска со влегувањето на кинески бродови на јапонска територија во близина на источните кинески острови, околу кои се...