22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бристол
Свет

Крај на драмата во Бристол, полицијата го уапси вооружениот маж

M T
Полицијата ја заврши драмата на бензинска пумпа во Бристол со апсење на вооружен маж. Човекот влегол во продавницата на бензинската пумпа и ги држел во...
Свет

Драма на бензинска во Бристол-Маж вооружен со нож го држи во заложништво персоналот, има повредени

M T
Маж вооружен со нож држи заложник вработен во бензинска пумпа во Бристол. Тој како што јавуваат медиумите, се наоѓа во продавницата, додека другите работници се...