16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бразилски сој
КоронавирусCentarСветТОП ВЕСТИ

Нов сој на коронавирусот стигна до Европа: Што се знае за него?

CENTAR MKD
Медиумите постојано шират вести за нови, наводно уште поопасни соеви на вирусот. Колку е опасен мутантот П.1? Тој се појави во Бразил во јануари, а...
КоронавирусCentar

Лоша вест: Откриен нов сој на коронавирус, наликува на опасниот јужноафрикански

CENTAR MKD
Во Сао Паоло, Бразил откриен е нов вид на коронавирусот, јавуваат бразилските медиуми. Вирусот е сличен со оној во Јужна Африка, чија варијанта е поопасна...