16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бразил
Свет ТОП ВЕСТИ

Поплави во Бразил, десетици загинати меѓу кои и деца

M T
Најмалку 19 лица, меѓу кои седум деца, загинаа во лизгање на земјиштето и поплави предизвикани од обилните дождови во бразилската држава Сао Паоло. Властите информираа...
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Бразил рекорден број на новозаразени од коронавирус во еден ден

M T
Во Бразил беше постигнат рекорд со над 115.000 случаи на заразени со коронавирус во еден ден, соопштија здравствените власти. Според Министерството за здравство, во Бразил...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Владата ја укина мерката карантин за патниците од африканскиот континент и Бразил

CENTAR MKD
На седницата, Владата донесе Одлука за престанување на важноста на мерката со која сите домашни и странски физички лица – патници од земјите од Африканскиот...
Свет ТОП ВЕСТИ

Расте бројот на заразени во Бразил, регистрирани 13.439 нови случаи на коронавирус

CENTAR MKD
Во Бразил се регистрирани 13.439 нови случаи на коронавирус, така што вкупниот број на заразени лица е поголем од 4,5 милиони. Во исто време, 377...