31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Борис Џонсон
Коронавирус Свет Во тренд...

Нови мерки за новиот бран: Армијата на улица, двојно повеќе луѓе на погреби, отколку на свадби, ресторани до 22 часот

CENTAR MKD
Велика Британија достигна опасна пресвртна точка во борбата против коронавирусот, предупреди вечерва британскиот премиер Борис Johnонсон во парламентот. Тој претстави нови мерки што можат да...
Коронавирус Свет Во тренд...

Џонсон повторно воведува карантин поради ширењето на коронавирусот

CENTAR MKD
Британскиот премиер Борис Џонсон ќе ги повика граѓаните да работат од дома и ќе воведе нови ограничувања за пабовите, баровите и рестораните во обид да...