17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » болдвин
СветShowbiz

Поднесена тужба против Болдвин: Нема пукање со пиштол во сценариото

M T
Супервизорот на сценариото на вестернот Rust, Мејми Мичел, која повика полиција по пукањето на филмскиот сет во Ново Мексико, поднесе тужба против Алек Болдвин. Во...
Свет

Oбјавени детали од пукањето во кое Болдвин ја уби снимателката

M T
Режисерот Џоел Соуза ѝ рекол на полицијата дека Алек Болдвин вежбал да го извлекува пиштолот кога бил испукан куршумот, пренесува „Си-ен-ен“, додавајќи дека актерите и...