26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » боинг
Свет

„Боинг“ призна одговорност за авионската несреќа во која загинаа 157 луѓе

M T
Компанијата „Боинг“ во средата пред судот се изјасни за виновна за авионската несреќа во 2019 година во Етиопија, во која загинаа 157 луѓе. Според спогодбата...