16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » битолска болница
КОРОНАВИРУСТЕМАМАКЕДОНИЈА

Во битолската болница хоспитализирани вкупно 24 пациенти

CENTAR MKD
Во болницата во Битола се хоспитализирани 24, а во болницата во Штип се 45 пациенти. На инфективните одделенија во Тетово, Охрид, Велес, Куманово, Прилеп, Гостивар,...