10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » биогорива
СВЕТМОЗАИК

Германските возови ќе преминат на биогорива до 2040 година

M T
Германската железничка компанија „Дојче Бан“ денеска објави дека сака целосно да ги отстрани дизел горивата од употреба и да ги замени со биогорива до 2040...