5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бенет
Свет

Прв разговор меѓу Путин и новиот израелски премиер: Договор за спротивставување на ревизијата на историјата

M T
Рускиот претседател Владимир Путин и новиот премиер на Израел Нафтали Бенет разговараа денеска за прв пат. Во телефонскиот разговор, лидерите се согласија да се состанат...