8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : белоруски активист

Свет

Белоруски активист пронајден мртов, отишол на трчање, па исчезнал

M T
Белорускиот активист Виталиј Шишов беше пронајден мртов рано утрово во парк во близина на неговата куќа во Киев, ден откако беше пријавено неговото исчезнување. „Белорускиот...