8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : белоруска атлетичарка

Свет Спорт

МОК започна истрага за случајот со белоруската атлетичарка

M T
Меѓународниот олимписки комитет започна официјална истрага за наводите дека Белорусија се обидела да ја натера својата атлетичарка, Кристина Циманускаја, да се врати во земјата од...