17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бебиња
КоронавирусСвет

Во Србија сè поголем број деца заразени со Ковид-19, на респиратор приклучени и бебиња

M T
Уште 64 лица починаа од инфекција со коронавирус во Србија вчера. Истиот ден шест деца биле приклучени на респиратор и се борат за живот. Меѓу...