7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » балистичка ракета
СВЕТ

Индија тестираше балистичка ракета што може да ја погоди целата територија на Кина

M T
Индија соопшти дека тестирала интерконтинентална балистичка ракета со нуклеарен капацитет од 5.000 километри. Во соопштението на индиската влада се наведува дека ракетата „агни-5“, која беше...