26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бахреин
Свет

Бахреин осуетил терористички напад

CENTAR MKD
Саудиските државни медиуми објавија дека Бахреин спречил терористички напад наводно планиран од група која се нарекува „Бригада Касем Солејмани“ и која дејствува со поддршка на...