15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » австриски парламент
КОРОНАВИРУССВЕТИЗБОР

Австрискиот парламент денеска гласа за задолжителна вакцинација

M T
Австрискиот парламент денеска ќе гласа за воведување задолжителна вакцинација против Ковид-19, која треба да стапи на сила на почетокот на февруари. За овој предлог се...