29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » авионски билети
БИЗНИССВЕТ

Цените на авионските билети поскапуваат и до 10 отсто поради цената на горивата

M T
Зголемувањето на цената на нафтата ќе доведе до зголемување на цените на авионските билети за 10 отсто, вели директорот на една од најголемите светски авиокомпании....
БИЗНИССВЕТ

Соединетите Американски Држави забранија продажба на билети за летови кон Белорусија

M T
Министерството за транспорт на САД објави забрана за продажба на авионски билети на релација САД – Белорусија, по инцидентот со присилното слетување на авион на...