11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » авганистански авион
СветВо тренд...

Се урна авганистански авион во Узбекистан

M T
Авганистански воен авион се урна во Узбекистан, објави денеска узбекистански портал, повикувајќи се на неименувани извори и слики споделени преку апликации за пораки. Според извештајот...