25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » аукција
СВЕТМОЗАИК

Слика од Л.С Лори се очекува да добие над 1,2 милиони фунти на аукција

M T
Слика на англискиот уметник Л.С. Лори би можела да достигне цена од повеќе од 1,2 милиони фунти на аукција. Уметничкото дело, насловено како „Аукција“, е...
СВЕТ

Необјавена снимка со Џон Ленон се продаде за 79.000 долари на аукција во Копенхаген

M T
Аудио касета од интервју со Џон Ленон и Јоко Оно, вклучително и песна која никогаш не била објавена, а снимена во текот на нивната посета...
БИЗНИС

Видеоиграта „Супер Марио 64“ се продаде за рекордни 1,5 милиони долари на аукција

M T
Неотворена копија на „Супер Марио 64“ беше продадена на аукција за неверојатни 1,56 милиони долари, со што беше надмината претходната рекордна сума за една видеоигра,...