Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : астразенека

Коронавирус Македонија Во тренд...

Во Македонија ќе стигнат 10.000 вакцини од „Астразенека“, донација од Хрватска

M T
Дест илјади вакцини на „Астразенека“ денеска ќе стигнат во земјава како донација од Хрватска, а во текот на наредната недела се очекува да стигнат и...
Коронавирус Во тренд...

Со мешањето на овие две вакцини се добива подобар имунолошки одговор на коронавирусот

M T
Ако кај лицата кои како прва доза примиле вакцина на „Астразенека“ како втора доза им се даде вакцината на „Фајзер“, тоа ќе произведе подобар имунолошки...